10 vyvolených projektů se vrhá do akcelerace - Impact First : Impact First

10 vyvolených projektů se vrhá do akcelerace

Praha, 14. března 2019

Minulý týden jsme vybrali 10 projektů, které se zúčastní akcelerace. Přečtěte si o našich vyvolených.

Mobilní hospic Ondrášek pomáhá nevyléčitelně nemocným dospělým i dětem strávit poslední dny v životě důstojně a DOMA.
Fandi mámám nabízí materiální pomoc maminkám samoživitelkám, a to na základě jejich konkrétních potřeb a přání – od plenek, přes aktovku do školy, dětské kolo až třeba po pračku.
INNP– Institut náprav neurovývojových poruch učí děti cvičením a zaměřuje se na pomoc při poruchách chování a učení, jako jsou: ADHD, dyslexie, dyspraxie, poruchy řeči a ostatní neurovývojové vady.
Jídelna Kuchařek bez domova zaměstnává a podporuje ženy v sociální tísni, propojuje lidi bez domova a s domovem a v neposlední řadě vaří dobré, zdravé a veganské jídlo dostupné pro každého.
Kros+s vytváří regionální hub se sdílenými kancelářemi v Mnichově Hradišti. Místo pro práci, setkávání, networking, sebevzdělávání, rozvoj a budování komunity.
Rodinné centrum Praha pracuje preventivním způsobem s rodinami, organizuje vzdělávací a zážitkové programy pro podporu partnerských a rodičovských kompetencí.
Lumpíkov podporuje ženy na mateřské dovolené pomocí přednášek a workshopů. Dále pro ně organizuje řadu volnočasových aktivit a kurzů, které jim pomáhají oživovat znalosti a navracejí sebevědomí.
Sdružení Tulipán zaměstnává lidi se zdravotním postižením, kteří by neměli šanci uplatnit se na běžném pracovním trhu s ohledem na rozsah a stupeň jejich handicapu. Mezi služby organizace patří uklízení, šití, zahradnické práce i ruční výroba keramiky.
UUUL je první česká organizace profesionálů v oboru dětských muzeí, která spojuje kulturní formy s inovativními cestami vzdělávání. Designuje herní a vzdělávací prostředí pro děti a konzultuje transformace muzeí směrem k větší otevřenosti.
Živá farma pěstuje bio zeleninu, ovoce, bylinky, květiny a vinnou révu. Zároveň pečuje o půdu, vzdělává a rozvíjí komunitu.

Tyto týmy nyní čeká intenzivní akcelerace, spolupráce s mentorem a konzultanty, neustálé přehodnocování svého projektu a hlavně změna myšlenkového nastavení, díky kterému budou schopní uvažovat novým přístupem. Nejlepší projekt vyhraje 50 000 Kč a další podporu od Impact Hubu, České spořitelny a Nadace České spořitelny.

Máte neziskovku nebo sociální podnik? Řešíte problémy s financováním, jste závislí na grantech nebo fundraisingu? Co takhle zkusit si na svou činnost vydělat a stát na vlastních nohách? Ukážeme vám jak na to!

 

  • Datum publikování: 14. března 2019