Kritéria - Impact First : Impact First

Kritéria

Do programu Impact First přijímáme týmy, které již mají vytvořený produkt, znají své zákazníky a mají potenciál na dosahování maximálního společenského dopadu a škálovatelnost. Pomůžeme vám projekt posunout kupředu a nastartovat jeho udržitelný business.

Selekčníkritéria

Společenský dopad

Hledáme týmy a organizace, které mají definovaný společenský problém a jeho rozsah. Hledáme ty, pro které stojí sociální dopad jejich činnosti na stejné úrovni jako zisk. Nicméně zaměřujeme se především na projekty, jejichž cílovou skupinou jsou znevýhodněné skupiny obyvatel.

Sehraný tým

Rozhodující je pro nás dobře fungující a rozmanitý tým, který má srovnané priority. Důležité je, abychom v týmu viděli potenciál umět se poprat s jakýmkoliv problémem a ambici směřovat dopředu. Neméně důležitá je pro nás také schopnost umět spolupracovat s dalšími aktéry v oboru.

Funkční řešení

Potřebujeme vědět, že váš projekt má své uživatele nebo zákazníky a je do budoucnosti životaschopný: má reálnou šanci obstát v konkurenci a je finančně udržitelný. K tomu musíte bezpečně znát potřeby své cílové skupiny a mít jasno ve svých dlouhodobých aktivitách.

Splňuje váš projekt kritéria? Potom už stačí jen vyplnit přihlášku a nakopnout vaše podnikání kupředu.

Pro koho je programurčený

  • Přihlásit se mohou týmy nebo organizace, které mají pozitivní dopad na společnost. Upřednostňujeme projekty cílící na znevýhodněné skupiny obyvatel. Do programu je možné vstoupit pouze s již existujícím projektem, který má své uživatele nebo zákazníky.
  • Program je určený pro neziskovky, sociální a společensky prospěšné podniky a pro neformální skupiny jednotlivců, které mají alespoň dva členy a splňují sedm principů společensky prospěšného podnikání. Dveře mají otevřené komunitní aktivisté, nadšenci na volné noze, vizionáři a inovátoři.
  • Přivítáme lidi, kteří jsou samostatní a podnikaví a chtějí omezit závislost na donátorech a rozjet sociální firmu nebo společensky prospěšné podnikání.
  • Chceme motivované účastníky, kteří chtějí řešit společenský problém, znají svoji cílovou skupinu, mají skvělý tým, jsou ochotní testovat svá řešení a dostávat zpětnou vazbu. A hlavně: mají ambici zvyšovat svůj dopad.
  • Do programu se nemohou přihlásit týmy ani organizace, které jsou paralelně zapojené v programu Laboratoře Nadace Vodafone, Social Impact Award nebo Impact Hub 100-Day Challenge.

Podrobná pravidla a průběh akceleračního programu Impact First najdete zde.

Nejste si jistí, zda váš projekt či tým splňuje naše kritéria? Pojďme se potkat a najít společnou řeč.