Mentoři

Každý akcelerovaný projekt získá na začátku programu svého mentora. Ten se projektu bude věnovat během celého akceleračního programu a bude dohlížet na jeho rozvoj.

Daniela Číšková

Daniela Čišková pracuje jako bankovní poradce pro velké firemní klienty v České spořitelně. Dříve působila v Citibank na Slovensku. Jako člen Business Advisory Network spolupracovala s organizací NESst při posuzování a konzultaci podnikatelských záměrů a plánů neziskových organizací zaměřených na sociální podnikání. Vystudovala Ekonomickou univerzitu v Bratislavě.

Martin Medek

Martin je v současnosti odpovědný za rozvoj řízení rizik v České Spořitelně, oblasti řízení rizik v bankovnictví ve střední a východní Evropě se věnuje již pátým rokem. Při studiu MBA v Kalifornii začal spolupracovat s firmami a projekty v oblasti sociálního podnikání a tuto oblast podporuje dodnes. Osobní motivací pro mentoring v Impact First je možnost přispět k inovativnímu řešení sociálních problémů. Životní motto: „Na vrchol zkratky nevedou“.

Silke Horáková

Působí jako výkonná ředitelka České asociace private equity a venture kapitálu (CVCA). Je soukromou investorkou a členkou dozorčích rad společností Nej TV, a. s. a Albatros Media, a. s. Externě vyučuje podnikatelské finance na VŠE. Podporuje sociální podnikání, vede semináře o principech úspěšného podnikání v sociálním sektoru a mentoruje sociální projekty. Úzce spolupracuje s Nadací VIA a s organizací Ashoka. Podporuje projekty jako Život nápadům nebo INICIO50.

Ondřej Zapletal

V současné době působí jako konzultant pro vzdělávací program v rámci Social Impact Bank České spořitelny. Pět let vedl Nadaci Vodafone, jejím ředitelem byl v období 2011–2015. Před tím pracoval na různých pozicích ve společnosti Člověk v tísni, mimo jiné jako vedoucí misí v Afghánistánu, Barmě nebo na Srí Lance. Rád chodí po horách a rekreačně leze.

Jakub Mareš

Jakub je jeden ze zakladatelů Hubu Praha. V době studií působil v neziskovém sektoru, hlavně v Amnesty International – jako dobrovolník, koordinátor vzdělávacích projektů a nakonec člen vedení. Několik let byl finančním manažerem v Rubikon centru, které rozvíjí efektivní metody prevence kriminality. Jakub vystudoval geografii v Brně a pak finance na VŠE v Praze. Po škole pracoval v Sun Microsystems v Nizozemí a následně jako konzultant v PricewaterhouseCoopers. Dnes má na starosti hladký chod Hubu Praha a jeho finanční řízení. Cíl: úsměv a efektivita na jedné lodi. Kromě toho dělá se Zdeňkem Rudolským na projektech pro klienty poradenské společnosti Because, především v oblasti zlepšování procesů a strategického plánování.

Petr Vítek

Spoluzakladatel Impact Hubu v České republice. Má radost, když se daří dobré věci dobrým lidem. Má radost i z ohromných maličkostí. V Hubu se moc nasměje, vždy se tam těší. Snaží se pomáhat podle potřeby. Na začátku to bylo pomáhání s vizí, týmem, financováním, prioritizací a dotahováním do konce. Teď je to víc s organizací rozšiřováním prostoru, rozšiřováním týmu nebo programem Social Impact Award. Má rád tabulky, Radiohead, pohyb, jednoduchost a pochybování. Oblíbený citát: „Bolest je pocit a dává životu význam.“ Oblíbený vzorec: [spokojenost] = [proč] x [co] x [jak] – [očekávání].

David Kovalský

David v roce 2010 spoluzaložil firmu dodávající inovace pomocí moderních technologií do bank a finančně poradenských institucí. To ho přinutilo začít se věnovat kromě technických řešení i obchodu, kde našel své nové já. Posledních několik let předává své zkušenosti podnikatelům od Ostravy po Prahu v oblasti rozvoje byznysového potenciálu a dlouhodobě udržitelného vedení firmy. Má rád projekty s přesahem. Dnes vlastní celkem 3 společnosti, kde propojuje IT, finance, energetiku a obchodní strategii 21. století.